GTO’s – Permanent Damage (1969) reedice 2017

Jediné album sedmi špatně zpívajících, ječících, vyprávějících a hiňajících se slečen. To za doprovodu zvučných hudebníků (Rod Stewart, Nicky Hopkins, Roy Estrada, Don Preston, Ian Underworld, Ry Cooder, Jeff Beck..) pod produkčním vedením Franka Zappy. Původně se kapela jmenovala Cherry Sisters, ale Frank Zappa vymyslel jiný název Girls Together Outrageously, zkráceně GTO´s. Za roky působnosti (1968-1970) vydali jediné album. Je to spíš sociologický než hudební dokument. Vztahový propletenec sexu, chlastu, drog a nezřízeného života konce 60. let 20. století, aneb “jak dostat do postele co nejvíce rockových a popových stars“. Avant pop, psych rock, experimental, parodie.

Miss Christine (1942-1972, vl. jménem Christine Frka). Chůva v domácnosti Franka Zappy (přebalovala malou Moon Unit), přítelkyně Alice Coopera, později Todda Rundgrena, její hlava je na obalu alba Hot Rats. Ve věku 23 let se předávkovala heroinem.

Miss Pamela (1948, Pamela Des Barres). Také ona sloužila u Franka Zappy, hraje v jeho několika filmech, byla novinářkou a napsala bestseller I’m With The Band.

Miss Sandra (1949-1991, Sandra Lynn Rowe nebo Sandra Leano). Na dobových fotkách je v pozdním těhotenství s velkou hvězdou namalovanou na břiše. Otcem dcery byl tvůrce Zappových obalů Cal Schenkel. Sandra zemřela ve 42 letech na zákeřnou nemoc.

Miss Sparky (1948, Linda Sue Parker). Složila skladbu Disco Boy na Zappově albu Zoot Allures.

Miss Mercy (1949-2020, Judith Edra Peters nebo Mercy Fontenot). Po konci kapely GTO´s se provdala za kytaristu Shuggie Otise. Jejich syn Lucky je známý muzikant.

Miss Cinderella (1952-2001, Cynthia Sue Wells). V letech 1971-1975 byla manželkou Johna Calea z Velvet Underground. Prý to byl “drsný” svazek.

Miss Lucy (Luz Selenia Offerrall). Nebyla původní členkou, připojila se až po natočení alba. Zahrála si v pár filmech a v roce 1991 zemřela na komplikace spojené s AIDS.

Celé půlhodinové album.

Zajímavý dokument

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com