Jamaaladeen Tacuma – Renaissance Man (1984)

Prvotřídní americký free jazzový, funkový a inovativní baskytarista. Také aranžér, skladatel, producent. Vlastním jménem Rudy McDaniel (1956).

jamaaladeen-tacuma-35

Jako devatenáctiletého hocha si ho vzal do doprovodné kapely světoznámý avantgardní free jazzman Ornette Coleman a v letech 1975-1982 spolu natočili pět úžasných alb (např. Dancing In Your Head, Body Meta nebo Of Human Feelings). Později natáčel s velkou spoustou hudebníků (Pharaoh Sanders, Jeff Beck, Marc Ribot, Carlos Santana, Grover Washington atd). Na svém kontě má řadu sólových alb, tohle poslouchané je druhé v pořadí a je to vskutku vymazlený volný jazz, funk, rock té nejvyšší možné kvality. Mezi hostujícími muzikanty najdeme také Ornette Colemana, skvělého bubeníka Billa Bruforda nebo kytaristu Vernona Reida ze skupiny Living Colour.

Jeho dávný spoluhráč Ornette Coleman zemřel 11.6. 2015 ve věku 85 let. Přesně v den, kdy Jamaaladen Tacuma slavil své 59. narozeniny. Generační rozdíl v hudbě absolutně nic neznamená.

renaissance-man

Z jeho další tvorby zkuste třeba debut Show Stopper (1983), Music World (1986) Jukebox (1988-nominace na Grammy), Boss OF The Bass (1991), Dreamscape (1996) a další.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com