Staré desky – 10. díl

Desáté pokračování o starých albech si dáme tuplované, takže deset kousků, šéfe. Připoutat, odlet. 3x USA a pak Japonsko, Itálie, Švédsko, Německo, Švýcarsko, Francie, Maďarsko. Všude se natáčeli v minulosti parádní desky.

Futuro Antico – Dei Primitivi All´Electronica (1980)

futuro

Dva Italové a jeden občan státu Burkina Faso. Každý ovládá 7-20 všelijakých hudebních nástrojů. Experimental, minimal, africká i indická hudba, Výborná věc, která na CD vyšla až v roce 2014. Kdo neslyšel-neuvěří. Walter Maioli dříve působil ve špičkové italské skupině Aktuala. O nich někdy jindy.

Sand – Golem (1974)

sand

Famózní experimentální krauutrock německé trojice z Dolního Saska v produkci Klause Schulze.

The Eclectic Mouse – Everything I´ve Got (1969)

eclectic

Jedna z nejlepších “neznámých” desek roku 1969. Eclectic Mouse je přezdívka amerického bubeníka Steve Formana.  V 70. letech byl velmi vyhledávaným hráčem. Psychedelický rock s dechovými nástroji, opravdu parádní. Na CD dosud nevyšlo.

Karuna Khyal – Alomoni 1985 (1974)

khyal

Japonská avantgarda podobná skupině Brast Burn, kterou jsem zde uváděl nedávno. Informací o desce je minimum, jediný člen Takahashi Yoshihiro vše nahrál a složil. Album má Side A a Side B. Pobavilo mě, když jsem dohledal, že kapela se krátce po natočení desky rozešla. Takahashi se rozešel s Yoshihirou…asi.

 Sabattis – Warning In The Sky (1970)

sabattis

Newyorská čtveřice a vynikající underground hard rock. Za mixážním pultem seděl Mick Gauzaski, který později dělal alba s Ericem Claptonem, Princem, Earth, Wind & Fire, Talking Heads, Daft Punk a mnoho dalších. NA CD vyšlo v roce 2011.

Perry Leopold – Christian Lucifer (1973)

perry-leopold-christian

Americký psychedelic acid folkový zpěvák. Pod první ukázkou je to o něm popsáno detailně, tak nebudu nosit dříví do lesa. Zatímco debut Experiment In Metaphysics (1970) natočil sám, na tomto albu ho doprovádí řada přátel. Obě jeho desky jsou fantastické.

Ukázka z alba Experiment In Metaphysics

Syrius – Devil´s Masquerade (1972)

syrius

Legendární album maďarské skupiny natočené v Austrálii. Experimentální spojení jazzu, rocku, trochu v zappovském stylu a canterbury. Zakladatel Miklós Orszácky (zemřel 2008) zůstal v australské emigraci, kapela pokračovala v socialistickém Maďarsku za cenu mnoha hudebních kompromisů a v roce 1978 se rozpadla.

Anna Själv Tredje – Tussilago Fanfara (1977)

tussilago

Švédské elektronické space-rock duo pojmenované podle Da Vinciho obrazu Virgin And Child with St. Anne. Jejich jediné album a severská odpověď na Tangerine Dream, Cluster, Vangelise, Jarreho a další elektroniky. Pod první ukázkou najdete hodně informací. Kromě parádní muziky také vynikající obal.

Noa – 1980

noa

Jediné album francouzské zeuhl jazz rock fusion skupiny s nádherným ženským vokálem (Claudie Nicolas). Na CD vydal v roce 2011 zajímavý label Soleil Zeuhl. Krásná práce. Dávám celé 33 minutové album.

Electric Funeral – The Wild Performace (1970)

electric-funeral

Švýcarská čtveřice a psychedelický proto- hard rock zpívaný anglicky. Původně nahráno pouze na kazetu, takže zvuková kvalita nic moc. Ale jinak slušný nářez.

 

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com