Staré desky – 100. díl

“Stovka” je tu, přátelé! Dva a půl roku zveřejňuji málo známé kapely, zpěváky, zpěvačky, jejich skoro neznámá alba, ze všech koutů světa a všech hudebních žánrů. Takový pestrý encyklopedický výlet do hudební historie. Věřím, že jste si každý vybrali podle svého vkusu. “Stovkou” seriál rozhodně nekončím, jen už to nebude v tak masívním měřítku. Uvítám vaše náměty, připomínky, přání, otvírám ke “starým deskám” volnou diskuzi a děkuji všem za přízeň.

Jeritree – Jeritree´s House Of Many Colours (1978)

Američanka, vlastním jménem Jeriann Hilderley, natočila jediné avantgardní, experimentální, improvizační i jazz folkové album. Violoncello, perkuse, marimba, flétny, cimbál, neškolený, ovšem uhrančivý hlas. Vyšlo jen na LP, které se prodává za dost vysoké ceny. Skvělé.

Daniel Lentz – Missa Umbrarum (1985)

Americký skladatel, aranžér, který natočil mnoho alb s kdekým. Z jeho bohaté diskografie vybírám velmi pozoruhodné album, které vznikalo téměř 10 let. Nádherné ženské chorály (až 8 hlasů), harfa, zpomalované pásky, křesťanské texty a vynikající atmosféra. Na CD od roku 1991.

Janet Bray & Edie Hartshorne – The Mystery Within (1988)

Nádherné meditativní album natočené v San Franciscu v katedrále . Bambusové flétny, japonský nástroj koto, tibetské hliněné a dřevěné misky, talířky, zvonky, ocarina. Edie Hartshorne studovala v Japonsku, posléze cestovala po celém světě. Janet Bray se věnuje meditaci, józe a hypnoterapii. Jejich jediné album zatím pouze na kazetě. Brilantní ambient, new age, meditace.

Beverly Glenn-Copeland – …Keyboards Fantasies…(1986)

Kanadský muzikant, který začátkem 70. let vydal dvě jazz fusion alba, pak se na dlouhou dobu odmlčel, aby si vydal skvělé album. Pouze digital syntezátor Yamaha DX7 a buben Roland TR707. Brilantní a velmi originální new age, ambient. Původně vyšlo na kazetě, pozdější reedice zatím na LP.

Mor – Stations (1973)

Francouzská tříčlenná skupina pocházející z Normandie hrající progresivní folk rock. Mají pouze jediné album. Daniel Le Bras, Juan Nin a Serge Derrien.

$27 Snap On Face – Heterodyne State Hospital (1977)

Jediné album kalifornské kapely. Dosti šílený rock, new wave, experimental. Na CD od roku 2015.

Foreningen Til Livets Beskyttelse – 1972

Jediné album dánských hippíků. Psych prog folk rock. Housle, saxy, flétny, židovská harfa, mandolina, ženský zpěv v mateřském jazyce. Fantastické, zatím bez reedice.

Copious – Neo-Fusion (1986)

Americká čtveřice, jejich jediné album, fantastický instrumentální jazz rock fusion. Reedice se zatím nekoná.

Pat Cool – Daybreak (1973)

Holanďané se svým jediným prog symphony albem zpívaným anglicky (Gé Titulaer). Hodně kláves, slušná práce. Reedice neexistuje.

Paddy Glackin/Jolyon Jackson – Hidden Ground (1980)

Dva irští muzikanti, známější je Glackin, Jackson již nežije (1948-1985). Jejich jediné společné album, irská tradiční lidová muzika a tradiční irské nástroje – mandolina, mandola, dobro, buzuki, bodhrán, cello, flétny, housle, harmonika. Reedice dosud není.

Extra příspěvek pro mého slovenského spolutvůrce blogu. Martine, tak tady to je.

John Peel Presents Top Gear (1969)

Album, které vzniklo z nahrávek legendárního pořadu Top Gear na radiu BBC z období srpen-říjen 1969. Pořad fungoval od roku 1964 do roku 1975, kdy se BBC dostalo do vážné finanční krize. Tak si připomeňme, jak úžasně může vypadat rozhlasová diskotéka, když za mix pultem sedí osoba nejpovolanější, nejlepší DJ všech dob, pan John Peel (1939-2004).

 1. John Peel´s Voice – John Peel
 2. Mort – Sweet Marriage
 3. The River – Bridget St. John
 4. Agitation In Anticipation Of Offspring Part “W” – Ron Geesin
 5. Song To Keep You Company – Bridget St. John
 6. Silence In Requested In The Ultimate Abyss – Welfare State/White Noise
 7. Night In The City – Bridget St. John
 8. Titania – Sweet Marriage
 9. Agitation In Anticipation Of Offspring Part “X” – Ron Geesin
 10. Lazarus – Bridget St. John
 11. Agitation In Anticipation Of Offspring Part “Y” – Ron Geesin
 12. Top Gear Signature Tune – John Peel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com