Staré desky – 107. díl

Vskutku poslední díl nekonečného seriálu o raritních albech hudební historie. Tedy alespoň co se roku 2018 týká. V lednu 2018 to začalo 79. dílem a končí v prosinci 107. dílem.  Roztáčím ruletu, na koho to slovo padne, do dnešního dílu se vejde. Vybírejte, poslouchejte, objevujte a zachovejte přízeň i do roku 2019.

Theoretical Girls

Velmi pozoruhodná US kapela. Působila na hudební scéně koncem 70. let 20. století a patří ke stylu no wave, punk rock. Nikdy za své existence žádné album nevydala. Jen  SP. Časosběrné raritní album vyšlo v roce 2002. Je to první kapela, kde se představil charismatický a velmi vlivný hudebník Glenn Branca, který bohužel letos v květnu zemřel. Čest jeho památce.

If-Then-Else – Warhead (1981)

Parádní jednodeskovka plná industrialu, post punku, minimalu, elektroniky. Američtí bratři Dix DenneyJohn Denney společně už nikdy nic nenahráli. Oba ale byli členy punkové bandy z Los Angeles s názvem The Weirdos.  Jejich nadčasové album zatím v reedici nevyšlo. Fantastic !!

Dvě ukázky z tvorby The Weirdos.

Pelican Daughters – Fishbones And Wishbones (1988)

Experimentální a post punkoví Australané. Nejdříve jen na kazetách, postupně vycházejí remasterované reedice, což je vynikající počin. Vlastně jen duo Justin Brandis a Andy Rantzen doplněno o místní příležitostné hudebníky. V tomto případě Bryce Cannon a Andrew Holmes. Vydali ještě pár skvělých nahrávek. Ochutnejte!

Annie Locke – The Living Earth (1985)

Sympatická Angličanka, která vydala koncem 80. let minulého století pouhá 3 alba. Málo se o ní ví. New age, ambient, piano, instrumental, relaxace, pohoda a dobrý long drink. Letos její alba vycházejí v reedici. Úžasné!

Black Randy & The Metrosquad – Pass The Dust, I Think I´m Bowie (1979)

Pod jediným albem americké, vskutku kultovní kapely je podepsán John Morris (1952-1988), nepřehlédnutelná postava tamního punku, proto a punk rocku. Na koncerech bylo možno vidět a slyšet později slavné zpěvačky Exene Cervenka, Belinda Carlisle, Jane Wiedlin a další.  Nádhera!

Horde Catalytique Pour La Fin – 1971

Neboli album Gestation Sonore. Jednorázová sešlost  z francouzského města Nice, jediné album, velmi improvizační, free, avantgardní a experimentální RIO. Saxy, flétny, harfa, vibrafon. Reedice již existuje, zato youtube se chová macešsky. Deska byla nahrána během jediného večera v únoru 1971 a není to poslech pro nepřipraveného posluchače.

Analogy – 1972

Nebýt toho provokativního obalu, možná by si této kapely nikdo ani nevšiml. Jejich jediné album je dnes sběratelská rarita. Psychedelický a progresivní rock. Muzikanti mají východoevropské předky, to nic nemění na faktu, že se dali dohromady v italském městě Varese. Zpěvačka Jutta Nienhaus (nahatina na obalu alba, to je ona) později působila v anglické kapele Earthbound. V reedici vydal např. japonský label Belle Antique v roce 2012.

Polyfeen – Langt Ude I Skoven (1972)

Po těchto Dánech zůstala pouze jedna živá nahrávka a slehla se po nich zem. Náramný psych a hard rock zpívaný dánsky. Nemá to chybu!

1984 – Why Not? (1987)

Název kapely i alba je matoucí. Nová vlna, post punk  z polského města Rzeszów. Původní nahrávky z let 1985-1986 vyšly pouze na kazetě jako demo. Oficiálně až v roce 2011 na LP v reedici a s několika nevydanými nahrávkami. Zpíváno polsky a je to pořádný nářez.

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com