Staré desky – 13. díl

Dnešní pokračování v pátrání po starých albech, to je průlet světem. Z Kanady do Indonésie, pak do USA a v Evropě navštívíme Francii a Německo.

Shanti – 1971

shanti

Indicko-americká mystická jazz-folk rocková skupina a jejich jediný hudební klenot, kde se mísí orientální hudba s americkou, hraje se na netradiční nástroje (sarod, dholak..). Hráč na tabla Zakir Hussain si později zahrál např. s George Harrisonem, Johnem McLaughlinem, Van Morrisonem, Kitarem a jinými. Lahůdková záležitost.

Surgery – Übermorgen (1980)

surgery

Excelentní instrumentální kraut-jazz-rock fusion. Bylo jich sedm, z toho tři hráli na různé bicí nástroje. Jak si s nimi poradili? Náramně! Původně pouze 500 kousků LP, v roce 2010 vyšlo v reedici s deseti bonusy na labelu Garden Of Delights. Nádherný saxík má v ústech Udo Custodis. Sběratelská rarita.

Neo – 1980

neo

Vynikající franzouzská šestice (vznik v roce 1978)  a jejich jediné instrumentální a velmi progresívní album. S dvěma bonusy vyšlo v roce 1997. Na progarchives dostalo 4,45 pt. Pro ty, kteří kamarádí s Gong, King Crimson, VDGG atd.

Agharta – 1980

agharta

Kanadská skupina z Quebecu, kde ji založil v roce 1978 klávesák Jacques Mignault. Jediné jejich album, to je nádherný instrumentální jazz rock a dominantní Pierre Veniot (saxy, flétna, klarinet).

Kelompok Kampungan – Mencari Tuhan (1980)

kelompok

Jedna z nejslavnějších indonéských desek, která vyšla poprvé až v roce 2013. V době vzniku byla deska zakázána vládnoucí garniturou. Úžasný eklektický psychedelický a progresívní  folk rock s celou řadou indonéských lidových nástrojů. Původně vyšlo 700 LP. Vřele doporučuji! Pro Indonésany kultovní deska, stejně jako pro našince třeba Kuře v hodinkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com