Staré desky – 15. díl (Itálie)

Přichystal jsem pětichodové italské menu – fetuccine, canelloni, penne, fusili a farfalle. V Itálii 70. let minulého století se nehrál jen Rock Progressivo Italiano, také se jazzovalo i experimentovalo.

Il Baricentro – Sconcerto (1976)

il-baricentro

Krásný instrumentální jazz rock fusion z města Bari. Tři členové (Francis a John Boccuzzi, Antonio Napolitano) hráli dříve ve skupině Festa Mobile. Natočili ještě album Trusciant (1978) a rozešli se.

La Compagnia Digitale – 1979

la-compagnia

Psychedelický, progresívní space rock. V hlavní roli Ciro Perrino, zde na klávesy, ale jinak bubeník kapely Celeste. Natočeno živě, na CD vyšlo v roce 1992. Je to jejich jediné album. Sběratelská rarita.

Abissi Infiniti – Tunnel (1981)

abissi-infiniti-tunnel-front

Šestice pocházela z města Vicenza, natočili jediné album, kterého vyšlo jen pár kousků a rozchod. Melodický, melancholický, symfonický rock v italštině. Na CD vyšlo v roce 1994. Pro fanoušky Premiata Forneria Marconi, Il Volo aj.

Errata Corrige – Siegfried, Il Drago E Altre Storie (1976)

errata-76

Čtveřice z Turína a jejich vzácné album. Pro vlastní účely bylo vydáno jen 500 LP, v pěkné reedici i s DVD v roce 2015. Zasněný italský prog rock s jazzovými prvky, flétnou, cellem a klávesami. Kdo máte v oblibě Celeste nebo Pierrot Lunaire, tohle bude váš šálek kávy.

Il Sistema – Il Viaggio Senza Andata (1969-1971)

il-sistema-il-viaggio-senza-andata-1969-71-front

 Jedna z nejdůležitějších italských garage rockových kapel. Pocházeli ze San Rema, fungovali 3 roky, natočili dost zajímavý materiál, který nebyl vydán kvůli špatné zvukové kvalitě. Na nosičích se jejich hudba objevila až v roce 1991. Od Italů bych takový nářez nečekal. Kytarista a zpěvák Enzo Merogno později založil skvělou kapelu Museo Rosenbach a bubeník Ciro Perrino zase Celeste. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com