Staré desky – 18. díl (NSR)

Navštívíme sousedy v bývalé NDR, (ne chyba!!) v NSR. Máme to k nim kousek, ale znali jsme jen Puhdys, Karat, Ein Kessel Buntes, v lepším případě Nenu Kerner a 99 Luftballons. Bože, tam hrálo skvělých kapel!!

Liaisons Dangereuses – 1981

liaisons

Jediné album německých industriálních experimentátorů. Není o nich moc známo, ovšem vykrádaná deska je to řádně (např. Detroit techno).  Beate Bartel (také hrál s Einstürzende Neubauten). Chrislo Haas (1956-2004-chlast). Také působil v Deutch Amerikanische Freundschaft. A zpěvačka Krishna Goineau. Natočeno ve slavném studiu u německého hudebního vizionáře Conny Planka. Zpívali hodně po francouzsku a na svojí dobu naprosto převratná deska.

Deutsch Amerikanische Freundschaft – Produkt (1979)

daf-produkt

Zkrácený název D.A.F. Kurt Dahlke-klávesy (toho po tomto albu nahradil výše zmíněný Chrislo Haas), Michael Kemner-basa, Robert Görl-bicí, Wolfgang Spelmanns-kytara. Neznám desku, kde by se vše jmenovalo “untitled”, dokonce 22x, k tomu to bylo instrumentální.  Nahráli více alb, ale jejich “jednička” nemá obdoby.

Ideal – 1980

ideal

New wave kapela funkční v letech 1980-1983, kdy natočili 4 alba s parádní vokalistkou Anette Humpe. Debut je vynikající.

Fehlfarben – Monarchie Und Alltag (1980)

fehlfarben

Debut stále aktivní düsseldorfské kapely hrající new wave, punk, post punk. Basák Michael Kemner hrál také ve výše zmíněných D.A.F.

Nichts – Made In Eile (1981)

nichts

Debut další kapely z Düsseldorfu. V letech 1981-1983 natočili 3 punk rocková alba. Ženský zpěv Prunella Pustekuchen (alias Andrea Mothes). O návrat se pokusili v pozměněné sestavě v roce 2011.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com