Staré desky – 26. díl

Dnes bohužel připomenu jeden odchod do hudebního nebe a pak pravidelná nálož raritních alb. Poprvé jsem vytáhl parádní punk rock, přátelé. Přeji příjemný poslech.

Carm Mascarenhas – Someday Soon (1975)

mascarenas

Jediné album záhadného a tajemného kanadského písničkáře. S albem mu pomáhalo 13 muzikantů. Není to potvrzeno, ale spekuluje se že Carm Mascarenhas je ve skutečnosti Burton Cummings, který v letech 1965-1975 působil v kanadské kapele The Guess Who. Vedou k tomu nepřímé stopy. Například to, že basu hraje Ian Gardiner, který v The Guess Who také byl. Neskutečně skvělé album. Psychedelic rock, jazz, funk, folk, flétny, saxy, akustické nástroje. Pro všechny příznivce Van Morrisona.

Celá půlhodinka zde:

Gilli Smyth – Mother (1978)

mother

Spoluzakladatelka kultovní a avantgardní skupiny Gong, životní partnerka známého hudebníka Daevida Allena (1938-2015), zemřela 22.sprna 2016 ve věku 83 let za absolutního nezájmu a nevšímavosti zdejších médií. Tohle je její první sólové album. Vzpomínka na zajímavou postavu hudebních dějin.

Dragonwyck – 1968 -1970 (2004)

dragonwyck-wis-1023

Obskurní pětice pocházela z Clevelandu a založil ji rodák z Venezuely Tim Brehm. V roce 1970 vydali 7 demo náhrávek, nebylo v prodeji, vše skončilo v jukeboxech. Hráli mystic-hard-psych-rock. Koho už nebaví Doors, Vanilla Fudge, Iron Butterfly, tak bude potěšen. Tohle album obsahuje původní LP 1970 a k tomu několik demo bonusů nahraných v roce 1968 skupinou Sunrise (ti se později přejmenovali na Dragonwyck). Takové demo nahrávky si nechám líbit!

The Crack – In Search Of…(1989)

crack

Punk rock nebyl mrtev ani v roce 1989! The Crack je nedoceněná anglická kapela působící od roku 1982, kdy vyhráli celostátní televizní soutěž. Album vydali až v roce 1989 a je to jejich jediná studiovka. Původní LP obsahovalo 10 náramných hitů, později přibylo několik bonusů včetně coveru “Cum On Feel The Noise” od známých Slade. Poslech (případně koupi) tohoto alba doporučuji nejen pankáčům. Neskutečná deska. Odložte Sex Pistols, The Clash, Damned, Ramones a dejte si The Crack!!!

Warlord – 1973 – 1977 (2002)warlord1

Po světě je několik kapel tohoto názvu. Tihle Angličané řadící se k NWOBHM, proto doom metalu i progresívnímu hard rocku nikdy žádnou desku nevydali. Až v roce 2002 vyhrabal něco v archivu label Audio Archives. 6 studiových nahrávek plus bonusy, u kterých je zajímavá poznámka “live, drug-crazed rehearsal demos“.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com