Staré desky – 60. díl

Během prázdnin jsem se seriálu o starých deskách moc nevěnoval, tak to napravím. Deset kousků z jednoho soudku, každý chutná trochu jinak. Přeji pěkný poslech všem.

Maad – 1976

Tři Italové z Milána a Američan se svým jediným albem. Psychedelic ethno jazz rock fusion. Saxofonista Renato Rivolta spolupracoval se známou italskou skupinou Stormy Six a basák Attilio Zanchi je považován za jednoho z nejlepších jazzových baskytaristů v Itálii. Ukázku jsem našel jen jednu, ale celé album stojí za hřích.

Esperanto – Danse Macabre (1974)

Druhé album velmi zajímavé belgicko-americké skupiny, které produkoval Peter Sinfield z King Crimson a zpívá na něm Keith Christmas. Cello, viola, housle, progresívní jazz rock, parádní věc. Jejich první album se jmenuje Esperanto Rock Orchestra (1973), třetí a poslední Last Tango (1975).

David Toop/Max Eastley – New And Rediscovered Musical (1975)

Dva zvukoví elektroničtí experimentátoři se svým debutem, které produkoval a vydal “mister ambient” Brian Eno.

Moonstone –  1973

Kanaďané z Aljašky a jejich jediné folk rockové album s éterickými žensko-mužskými vokály, flétnou, akustickou kytarou. Ženský zpěv Carolyn Macleod. Pro fans CSNY, Trader Horne, Lindy Perhacs.

Metamorphosis – Conception 1982 (1982)

Debutové album britské industriálně experimentální a post punkové, velmi obskurní kapely.

The Marzette Watts Ensemble – 1969

Jediné album free jazzové americké kapely pod vedením saxofonisty Marzette Wattse (1938-1998). Na desce uslyšíte hlas Patty Waters, kterou jsem zde zmiňoval docela nedávno. Saxy, kornet, trombon, housle a hodně free.

Boa Constrictor & A Natural Vine – 1968

Underground acid psych folk z amerického Baltimoru aneb dva kluci – Ben Syfu a George Friggs. Fantazie!!! Proč toho nenahráli víc??

Charge – 1973

Jediné heavy prog album anglické kapely, pohříchu pouze půlhodinové. Devět poměrně známých muzikantů, kteří hráli např. v Roxy Music, Blind Faith, Family, Juicy Lucy atd. Povedená práce!

The Charlie Munro Quartet – Eastern Horizons (1967)

Jeden z vrcholů australské hudební tvorby konce 60. let minulého století. Charlie Munro (1917-1985) byl australský jazzový saxofonista, klarinetista, flétnista a cellista. Se spoluhráči namíchal směs indické, islámské, židovské, cikánské i japonské hudby. Veledílo!!!

Iron Claw – 1970 – 1974 (2009)

Skotští pionýři heavy metalu se svým debutem, nahrávky z let 1970-1974, vydáno až v roce 2009. Slušný mazec ve stylu Led Zeppelin, Black Sabbath, Cream a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com