Staré desky – 80. díl

Káru se starými deskami jsem vytlačil na kótu 80. Koukám po kraji, krásný rozhled. A protože osmdesátý díl, tak tuplovaná porce. Sahám do káry pro deset perel z hudební historie z celého světa. Užijte si to a příjemný poslech všem, přátelé.

Bob Bell – Necropolis (1978)

Kanadský kytarista a hráč na alt sax a jeho jediné album. Naprostá fantazie, psych prog, jazz, free improvisation, v reedici ještě nevyšlo. Ukázku jsem našel jedinou.

Isolation – 1973

Anglická šestice s kytarami, houslemi, flétnou, banjem, pianem a nádherným zpěvem. Byli to vlastně spolužáci z bristolské univerzity. Psychedelický progresivní folk-jazz-rock. Na CD vyšlo v limitované edici. Sběratelská mega rarita.

Atlantide – 1976

Jednodeskovka z Francie se svým prog rockem. Určitě znáte jméno Jean-Pierre Massiera, má podíl téměř na pěti stech albech a toto není vyjímkou. Bombové!

La Famiglia Degli Ortega – 1973

Italové, velmi zajímavá skupina, ovšem jen jednodesková. Pocházeli z Janova. Střídá se ženský a mužský zpěv v italštině. Pohodový relax, hudba neruší ani nepřekáží. RPI v tom nejlepším pojetí. Kapelu založili venezuelští bratři Ruben a Nestor Ortegové a desku nahrávalo 12 muzikantů. Na CD od roku 1996. Obsahuje Traffic cover “John Barleycorn”.

Don Ellis – Haiku (1973)

Americký trumpetista (1934-1978), kapelník, aranžér, skladatel, desek, jak máku a u nás se o něm téměř neví. Vybral jsem z jeho diskografie tuto jazzovou parádu, kde je asi 3 x cello, mnoho houslí i viol, jasně, že Donova trubka, no prostě úžasné..

Hillary Blaze – Exposure (1977)

A když hard, tak jen ten nejlepší. US kapela se svým jediným albem. Vydání na CD má jiný obal, dost trapný. Opět vyzývám k porovnání s jinými alby téhož roku a téhož žánru. Jak tohle mohlo zapadnout? Spousta inovace, jiné pojetí žánru, posun vpřed, ovšem v době vzniku to nikoho nezajímalo. Velká škoda! CD vyšlo v roce 2007.

The Jazz Work Shop – Mezare Izrael Yekabtzenu (1973)

Kvarteto z izraelského Tel Avivu a jejich jediné album, super extra rarita. Lidová hudba arabská, arménská, židovská v avantgardním jazzovém hávu s orientálním odérem. Fantastické. Na CD od roku 2015.

Zabu – My Coffin´s Ready (1972)

Je libo neskutečně nádherný zeuhl? Máme ho zde. Zabu neboli Lucien Zabuski, francouzský zpěvák s polskými kořeny. Na albu se to hemží členy skupiny Magma – Christian Vander, Francis Moze, Teddy Lasry…produkce sám slavný Laurent Thibault. Opravdová lahůdka, přátelé. Zabu zpívá úžasně

Bernie Schwartz – The Wheel (1970)

Americké duo Wesley Watt a Bill Lincoln + několik jejich kamarádů, kteří natočili jedinou desku. Klenot, kde se mísí acid psych folk, hard, country. Na CD od roku 2016. Obsahuje cover Freda Neila “Candy Man”.

Szabados Quartet – Az Esküvő (1975)

Maďarský kvartet o jediném avantgardně jazzovém albu, které je plné nádherných melodií, hodně free zahraných. György Szabados (1939-2011) – piano, citera, Lajos Horváth – kontrabas, housle, Sándor Vajda – kontrabas, Imre Kőszegi – bicí, perkuse. Reedice s několika bonusy vyšla v roce 2002. Fantastické!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com