Staré desky – 82. díl

Při své archeologické práci jsem opět narazil na opravdové hudební skvosty, tak jdu s nimi na světlo světa, a vy, přátelé, si to užijte.

Plamp – …Und Überhaupt… (1978)

Švýcarská naprosto parádní věc. Jazz, psychedelie, progrese, tenor, alt, soprán sax, housle, křídlovka, housle, flétny, cello, ostré kytary, občasný německo-latinský zpěv. Jejich jediná deska vyšla v blbý čas a CD dodnes nesežene.

Michel Le François – Sur La Terre Comme Au Ciel (1979)

Kanadský muzikant, skladatel, zpěvák pocházející z Quebecu. Má na svědomí celou řadu alb, byl členem skupin L´Infonie, Eternité, Dionysos, Maneige. Jeho jediné sólo album je progresivní symph rock zpívané francouzsky. Na natáčení se podíleli členové kapely Harmonium (Serge Locat), Toubabou (Estelle St. Croix) a další. Sehnat se to dá, koupit zatím ne.

Gizmo – Just Like Master Bates (1979)

Anglická kapela, která od roku 1979 natočila jen pár alb, ovšem jejich debut je nadčasová atomovka. Canterbury scene, new wave, prog rock, možná někde tady hledali inspiraci např. Porcupine Tree nebo IQ. Ve své době to zcela logicky zapadlo. Na CD od roku 2007, dobře tak.

Führs & Fröhling – Ammerland (1978)

Gerhard Führs (1955-1992) byl německý hráč na všechny možné klávesové nástroje. Heinz Fröhling(1951) je německý hráč na kytary. Natočili spolu tři fantastická studiová prog akustická ambientní alba, ovšem předčasná smrt Gerharda jejich spolupráci ukončila. Velká škoda. Hudba nádherná!

C & K Vocal – Generace (1977)

U tohoto příspěvku jen jména. Ota Petřina, Helena Arnetová, Jiří Cerha, Ladislav Kantor, Vladimír Padrůněk, Petra Janů, Pavel Fořt, Tolja Kohout, Josef Kainar, Vladimír Kulhánek, Jan Kubík, Jiří Stivín, Jan Neckář, Vladimír Mišík a další. Jedna z těch nejlepších desek české rockové historie!!

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com