Staré desky – 88. díl

Plíživým krokem se suneme k metě 90. Další hrstička pěti zapomenutých alb čeká na vaše objevení. Krásný poslech.

Recreation – Music Or Not Music (1972)

Belgická trojice hrající parádní psych prog rock s vlivy klasické hudby. Hodně instrumentální s občasnými francouzsko-anglickými hlasy a tajemnými zvuky. I jejich debut Don´t Open (1970) určitě stojí za poslech. Francis Lonneux bicí, Jean-Jacques Falaise klávesy, Jean-Paul Van Den Bossche kytary. V reedici zatím jen LP verze. Fantastické!

Flying Lesbians – 1975

Sedmičlenná a 100% lesbická, tedy ženská kapela ze Západního Berlína a jejich jediné rockové album. Zpěv střídavě německo-anglický. Ikona německého feministického hnutí. Na CD od roku 2007.

Speed Limit – 1974

Franzouzská jazz fusion skupina se slavnými jmény, která se objevují na albech kapel Magma nebo ZAO. Druhé a poslední album vyšlo o rok později a je také výborné. Na saxy Jeff Seffer. Není to nikdo jiný než Yochk’O Seffer (1939, vl. jménem Seffer József), fenomenální maďarský saxofonista, který žije ve Francii od roku 1956. Utekl z Maďarska před sovětskými tanky. Basa Joël Dugrenot (ex ZAO). Skvělá muzika! Obě alba v CD verzi seženete.

Ukázka z alba 1975.

Simo Lazarov – The City (1984)

Simo Lazarov (1948, vlastním jménem Simon Leon Nazar), je nejdůležitější a nejznámější postavou elektroakustické a elektronické hudby v Bulharsku. Jeho debut vyšel na bulharském státním labelu Balkanton. Natočeno v jeho domácím studiu. Na kontě má více než 30 alb, takže si můžete vybírat dle libosti. Velmi zajímavé!

Flow – 1970

Jednodeskový projekt z americké Floridy. Na kytaru hrál Don Felder, pozdější člen kapely Eagles, autor megahitu Hotel California. Vynikající fúze jazzu a rocku natočená ve slavném Van Gelder Studiu. Jako host Ed Shaughnessy (1929-2013), vynikající jazzový bubeník. V reedici LP verze. Úžasné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com