Staré desky – 92. díl

Nabízím k poslechu dalších 5 alb z hudebních archivů. Něco stále čeká na reedici, snad se někdy dočkáme. Přeji krásný poslech všem, přátelé.

Colomach – 1974

Jediné album skupiny z africké Nigérie, dnes se jedná o sběratelskou raritu. Tradiční africká hudba smíchaná s psychedelií, jazzem a zpívaná v místním lidovém jazyce. Naprosto fantastické kytary. V reedici od roku 2013 v LP verzi. Nádhera!

Ludwig von 88 – Houla La ! (1986)

Frantící, v jejichž hudbě je všechno alternativní. Punk, rock, ska, new wave, underground. Houla La! je jejich debut. Kromě hudby také koncertní image – potápěčské obleky, podivné pokrývky hlavy, cyklistické dresy, mexická ponča. Jejich největší sláva byla v 80. – 90. letech minulého století, pokoušeli se o návrat v roce 2001 a v roce 2016 jim vyšlo SP. Vyzkoušejte i jejich další alba (Houlala 2 : La Mission 1987 nebo Ce jour heureux est plein d’allégresse 1990). Skvělá, bizardní, francouzsky zpívaná šaškárna!!

Farout – Further Out (1979)

Jediné (parádní) album finské prog jazz funk rockové kapely, která působila v letech 1977 – 1982. Naprosto skvělý sax Pekka Pöyry (1939-1980), hraje na mnoha dalších albech (Wigwam,Tasavallan Presidentti, Jukka Tolonen..). Na CD od roku 2012.

Swami Kriya Ramananda – Hymn To A New Age (1981)

Neboli Edward Christmas (1941). Informací o něm je minimum. Hra na basovou flétnu, akustické i elektrické klávesy a rozličné perkuse. Mystický ambient, minimal, new age, drone. I první album Song Of The Golden Lotus (1978) je úchvatné. Reedice v nedohlednu, přitom se jedná o fantastická alba.

Ukázka z alba Song Of The Golden Lotus

Heaven – Brass Rock 1 (1971)

Bylo jich devět, z toho pět hrálo na dechové nástroje. Saxy, flétny, klarinety, trombóny, pikoly, trubky, křídlovky. Dva zpěváci, z nichž jeden nápadně připomene Cpt. Beefhearta. Je to jejich jediná deska, která původně vyšla na labelu CBS jako 2 LP. Dnes na CD sehnatelná. Špičkový a hodně neznámý jazz rock.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com