Staré desky – 95. díl

Jsme další krůček dále ke stovce a protože 95., tak dvojitá porce. Cesta okolo celého hudebního světa a k tomu přibalených 10 klenotů z historie populární hudby. Jazz, prog rock, new wave, art rock, folk rock, avantgardní free jazz.

Atlantis Philharmonic – 1974

Duo z amerického Clevelandu se svým jediným progrockovým a progresívním albem. Royce Gibson a Joe DiFazio. Na natáčení alba se podílel rovněž kytarista Roger Lewis. Naprosto originální, nádherně zahrané i zazpívané. Klenot US scény 70. let. V reedici seženete. Paráda!

Complot Bronswick – Dark Room Delights (1985)

Jedna z nejúspěšnějších francouzských new wave kapel. Vznik v Rennes v roce 1981. Úžasný francouzsko-anglický zpěv, který se nikde jinde slyšet nedá. Mají i další super desky, třeba debut z roku 1984 Maïakowski. Excelent!

Clinch – Gefuehlsalarm (1982)

Dosti šílená německá new wave kapela o jednom albu. Také trochu synth popu. Rarita k pohledání, ale reedice neexistuje. Proč? Nádhera!

Cotó-En-Pèl – Holocaust (1978)

Naprosto fantastický art-folk-prog ze Španělska, přímo z Katalánska. Jejich jediné album, které vůbec nezastírá jejich Espaňa naturel. Reedice v podobě CD se dají sehnat. Prima věc!

Ausgang – Manipulate (1985)

Tuhle britskou bandu z Birminghamu, jednodeskovku, v reedici nehledejte. Goth rock, post punk. Obal alba je exkluzivní. A hudba rovněž.

The Electric Toilet – In The Hands Of Karma (1970)

Jednodesková kapela z Memphisu, která zažila tragédii. Dva členové zahynuli při autonehodě pár dní po natočení tohoto skvostu. Psychedelic heavy rock extratřída, vynikající zpěv i vše ostatní. V reedici jsou verze LP i CD.

Kora Jackowska – Maanam

Skvělá polská zpěvačka (1951-28.7. 2018) už si s námi nic nezazpívá. Ještě, že tu máme ty všechny hudební nosiče. A památku i vzpomínku.

Yasutaka Tsutsui, Kosuke Ichihara, Masahiko Sato – デマ Rumour (1973)

Skvělý japonský avantgardní, progresívní a experimentální jazz. Jednodeskovka, superskupina. Yasutaka Tsutsui skladatel, Kosuke Ichihara saxy flétny, Masahiko Satoh piano, syntezátory, Keiki Midorikawa kontrabas, Akira Ishikawa a Hozumi Tanaka bicí, Masaoki Terakawa basa, Kimio Mizutani a Takao Naoi kytary. Instrumentální skvost. V reedici na CD 2007. Paráda!

The Firing-Squad – Pig And Face (1984)

Post punkáči a industrialisté z Belgie, kteří vydali jen a toto album pouze na kazetě. Nutno slyšet a žasnout. Nechápu vydavatele, že toto ještě nikdo nevydal!

Siekiera – Nowa Aleksandria (1986)

V podstatě jediné oficiálně vydané album polských kluků hrající post punk, goth rock, new wave s vlivem Joy Divisoin nebo Killing Joke. Blíží se konec komunismu, a to nejen v Polsku . V roce 1987 se rozcházejí. Vynikající dokument o polském punku. Tomasz Adamski, Dariusz Malinowski, Paweł Młynarczyk, Zbigniew Musiński. V reedicích sehnatelné. Fantazie!

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com