Staré desky – 97. díl

Je tu další přehrabování v neznámých, přesto ale velmi zajímavých albech. Dnes od psych rocku, přes jazz rock fusion až k NWOBHM. Tak si to náramně užijte.

Rävjunk – Uppsala Stadshotell Brinner (1977)

Jediné album dnes již kultovní švédské rockové kapely. V reedici existuje rozšířená verze o vzácná SP, EP a nikdy nezveřejněné nahrávky. Punk míchaný s psych rockem. Ústřední postavou byl bubeník a zpěvák Peter Ericson, který náhle zemřel v roce 2016, bylo mu 61 let a reedice, kterou pečlivě vybíral, už se nedožil. Nádherná deska a vynikající kytary.

Kiyoshi Tanaka & Super Session – British Rock Live In Japan (1972)

Jednodeskový japonský jam, hodina rockové hudby a pocta známým kapelám. Strana A: Trip To West Coast From Britan – A Song For Grateful Dead, A Song For Deep Purple, A Song For Atomic Rooster, A Song For Mothers Of Invention Zappa, Viva, Uriah Heep, Jimi Hendrix Mad Song. Strana B: Echoes (Pink Floyd). Cok tomu dodat? No, poslouchat…

Catastrophe – High Dynamic (1982)

Jednodesková francouzská kapela hrající směs funku, jazzu, zeuhlu. Ryze instrumentální paráda, která na reedici čeká.

Red – 1983

Jednodeskový instrumentální, naprosto fantastický prog rock, jazz rock fusion z Anglie. Reedice v nedohlednu. Nádhera.

Chasar – 1983

Nejprve vyšlo na kazetě, později na LP a o něco později s novým názvem Gypsy Roller. Tři amatéři ze Skotska a jejich jediné hard a heavy album. Jedno z těch nejvíc zapomenutých z NWOBHM scény. Zatím na CD neoficiálně. Parádní, s patrným vlivem kapely Rush.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com