Staré desky – 96. díl

Bez velkých úvodních slov dáme další “pětku” raritních pecek. Historie toho nabízí opravdu nepřeberně. Krásný poslech všem.

Omega Tribe – No Love Lost (1983)

Trojice ze severního Londýna hrající melodic anarcho punk a jejich jediné řadové album. Mají ještě dema, živák, SP a výběry. Škoda, že se po tahanicích o další hudební směrování rozešli. Tento debut vyšel zcela nedávno v reedici na LP. Parádní!

Boris Dzaneck – In His Own Words (1983)

Zapomenutá, a to zcela, je tato trojice z Holandska. V roce 1988 vydali své druhé album, ovšem kvalit debutu nedosahuje. Hrají a zpívají (anglicky) Riks Ozinga, Marcel Knijff a John Andringa. Porovnejte, jaká alba v té době vymýšleli třeba tolik adorovaní Depeche Mode…V reedici na LP od roku 2017. Excellent!

Bananarians – Boner (1982)

Jednodeskový japonský funk, reggae, dub, avantgarda. V roce 2010 vyšla rozšířená reedice. Zpíváno v jejich mateřštině. Kdo by čekal nějaké japonské domorodé rytmy, je na omylu! Nadčasovka, která zcela zapadla. Tak tady máte pár ukázek. Skvělé!

Ernest Hood – Neighborhoods (1975)

Americký jazzový muzikant pocházející z Portlandu se svým jediným, vskutku nadčasovým albem. Emocionální a intimní hudební zpověď o prožitém dětství, stárnutí, podstatě lidského života.. Hrával už se svým bratrem (saxofonista Bill Hood) ve 30.-40. letech minulého století. Ernest hraje famózním způsobem na citeru a klávesy. K tomu nahrávky z ulice – smějící se děti, zpívající ptáčci, v dáli znějící bouře, přijíždějící vlak, různé rozhovory. Kvůli autorským právům se Ernest reedice nedožil. Ona stejně žádná neexistuje. Non Music, experimental, ambient. Naprostá fantazie!! Vřele doporučuji, i když záznam je z praskajícího LP.

Jiří Jelínek – In Memoriam Etc..1976-1977 (1987)

Legendární kytarista české hudební scény, zakladatel kapely Etc.., také člen kapely Mahagon. Žil velmi krátce a kvůli psychickým potížím spáchal sebevraždu (1954-1977). Na jeho počest vydané EP na reedici  stále čeká. Vladimír Mišík, Jan Hrubý, Vladimír Padrůněk, František Francl, Jan Noha a další. Klenot českého jazz rocku!!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com