Staré desky – 98. díl

Další stupínek ke stovce a pět perel z hudební historie. Jdeme na to, přátelé….

Orchestra Njervudarov – Con Le Orecchie Di Eros (1979)

Málo pochopitelné italské, zcela zapomenuté, veledílo. Natočeno v roce 1976, vydáno o 3 roky později. Jednodesková studiová záležitost, kde se mísí Frank Zappa, Henry Cow, Samla Mammas Manna, Univers Zero, canterbury, zeuhl, RIO, avantgarda, diskotékové citace od Bee Gees, skladbu Tristessa si vypůjčil raper Jay-Z a Kanye West (Welcome To The Jungle). Bruno Mariani,  Piero Baldassarri,  Piergiorgio Bonafè, Roberto Costa, Adriano Pedini. Naprosto fantastická deska!! Dosud bez reedice.

Adrian Belew – Lone Rhino (1982)

Moje srdcová záležitost. V době, kdy válel v King Crimson si vydal Adrian své debutové album a to už nikdy nepřekonal. Za objevení tohoto skvostu děkuji panu Jiřímu Černému a jeho Ro(c)kování. Nádherný obal, skvělá rocková hudba. Zajímavé, že k natáčení desky nepozval nikoho z Karmínů. Vybraní studioví hudebníci ho později doprovázeli i na dalších albech. Světový velikán Adrian Belew se objevuje na našem blogu úplně poprvé…

Eef Albers Kwartet – Skyrider (1981)

Jednodesková holandská fusion záležitost. Velmi zajímavé album čtveřice Robert van den Broeck, Willem A.R. Essed, Gerald D. Brown (Američan) a hlavně úžasný kytarista Eef Albers. Brilantní album v reedici zatím nehledejte. Famózní.

John Bender – I Don´t Remember Now/I Don’t Want To Talk About It (1980)

Jeden ze zakladatelů minimal synth experimental music, o kterém se toho zrovna moc neví. Narozen v Německu americkému otci, proto se později pohyboval po USA, než se usadil v Cincinnati. Vydal pár alb v první polovině 80. let minulého století, ale pak se z hudebního světa zcela ztratil. Velká škoda.Jeho debut vyšel v reedici v roce 2016. Bravurní!

Karstof – Ur (1988)

Jediná kazeta jugoslávské kapely z města Koper, dnes Slovinsko. Experimentální psych rock. Na reedici si musíme počkat. Excelent!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com