The Sea Ensemble – We Move Together (1974)

Na úvod si dovolím upozornit, že tato hudba vyžaduje zralého posluchače, který se nebojí nových výzev a netradičních hudebních postupů. Pro ty, kterým není cizí Don Cherry, Sun Ra, Carla Bley, Roland Kirk, Ornette Coleman nebo John Coltrane (mimochodem 23.9. by se dožil devadesátky).

Tito manželé The Sea Ensemble spolu žili v letech 1971-1977 a natočili v polovině 70. let minulého století tři alba.

Zusaan Kali Fasteau (1947)

kali-fasteau

Pochází z hudební rodiny, cestovala a žila ve spoustě zemí (Indie, Turecko, Nepál, Maroko, Kongo, Francie, Dánsko, Zimbabwe, Niger atd.). Hraje na velkou škálu netradičních nástrojů a zpívá-nezpívá.V sólové kariéře pokračuje dodnes.

Donald Rafael Garrett (1932-1989). Americký jazzman hrával s Johnem Coltranem, Rolandem Kirkem, Dexterem Gordonem atd. Jeho doménou byl bass klarinet.

donald_rafael_garrett

Eklektické volné improvizace, abstraktní ethno, free jazz, avantgarda, experimental. Ney (turecká flétna), shakuhachi (japonská bambusová flétna), sheng (čínské ústní varhany), cello, bass klarinet, viola, housle, piano, saxy, perkuse.

We Move Together (1974)

sea-ensemble

  1. Ride Tiger To Mountain
  2. Wave Hands Like Clouds
  3. Snake Creeps Down
  4. Needle Of Sea Bottom
  5. Stork Cools Its Wings

Tak se do toho pusťte. Málokdy něco podobného uslyšíte:

Dále vydali Manzara (1977), After Nature (1977) a v roce 2000 do té doby nevydaný koncertní snímek z roku 1975 Memoirs Of A Dream.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com