Tortoise – Millions Now Living Will Never Die (1996)

Tahle ryze instrumentální pětičlenná kapela pochází z Chicaga, funguje od roku 1990 a právě si pouštím jejich druhé album, kterému bylo nedávno 20 let a dočkalo se zasloužených reedicí (CD, LP).

rsz_newberry_090422_0301

Deska tedy řádně prověřená časem. Někteří zahraniční novináři a hudební odborníci (tuzemská média tuhle skupinu neznají)  ji řadí mezi stěžejní díla stylu zvaného post-rock. Už jsem tady několikrát psal, že tohle škatulkování moc v lásce nemám a u této desky to platí také. Na tomhle “milionářském” albu se míchá mnohem více žánrů. Jazz, ambient, dub, rock, elektronika a asi dalších xxl stylů.  Jednoduše – spojují zdánlivě nespojitelné, ale upozorňuji, že s nějakým progresívním rockem, nedej bože neo progem to nemá vůbec nic společného. Námětem na diplomovou práci je hned úvodní 21 minut krátká kompozice “Djed”.

Objevte také další alba této výborné skupiny. Bezejmenný debut (1994) je více jazz rock fusion, TNT (1998), Beacons of Ancestorship (2009) nebo letošní (7. v pořadí) The Catastrophist. V listopadu 2010 tahle důležitá hudební parta koncertovala v pražském klubu MeetFactory.

millions_now_living_will_never_die_-_tortoise

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com