Piers Faccini – I Dreamed An Island (2016)

Básník, malíř a hudebník Piers Faccini (1970) vydává své novinkové album, které se textově dost věnuje nejaktuálnějšímu politickému a válečnému dění. Stavba zdi, kterou prosazuje Donald Trump podél mexických hranic “Bring Down The Wall“, syrské utrpení po náletech bezpilotních letounů “Drone“, teroristické útoky v Paříži 2015 “Oiseau“. Svojí poezií vypráví o současné komplikované době.

Narodil se v Londýně anglické matce a italskému otci, podstatnou část dětství trávil ve Francii a tohle trojjazyčné společenské a kulturní prostředí ho v mnohém ovlivnilo.  Napsat o něm, že je akustický kytarista, písničkář a folkař, to je hodně zavádějící. Za svůj debut Leave No Trace (2004) byl přirovnáván k Nicku Drakeovi.

piers-faccini

S velmi kosmopolitní sestavou muzikantů a dost netradičními nástroji natočil intimní desku, kde zazní anglický folk, zemité americké delta blues, ale i hypnotická a nezaměnitelná hudba západoafrických griotů. Album vyšlo 21. 10. 2016. V roce 2015 navštívil hudební festival Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou.

I Dreamed An Island (2016)

piers-faccini-island-cover1000

  1. To Be Sky
  2. Drone
  3. Bring Down The Wall
  4. Cloak Of Blue
  5. The Many Were More
  6. Judith
  7. Belowed
  8. Anima
  9. Comets
  10. Oiseau

Simone Prattico (Ital) – bicí, perkuse, Jasser Haj Youssef (Tunisan) – housle, Hilarie Penda (Kamerun) – basa, Chris Wood (USA, známý z Medeski, Martin & Wood) – kontrabas, Luca Tarantino (Ital) – kytara, Bijan Chemirani (Francie-Írán) – perkuse, saz neboli chordofon (tradiční orientální drnkací nástroj), Bill Cooley (USA) – žaltář (strunný nástroj podobný citeře), Loy Ehrlich (Francie) – guembri (netradiční orientální loutna), Pat Donaldson (UK, hrál se Sandy Denny a Fotheringay) – basa

Spotify:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com