Robert Glasper – Everything´s Beautiful (2016)

Robert Glasper (1978) je americký pianista, skladatel a producent. Jeho piano najdete na mnoha zajímavých albech (Lionel Loueke, Kendrick Lamar, Marcus Miller, Me’Shell Ndegéocello aj.). Také už držitel ceny Grammy za nejlepší R&B album Black Radio (2012).

glasper

Tahle úžasná deska mimo jiné obsahuje několik povedených coverů. Cherish The Day od Sade, Letter to Hermione od Davida Bowie (z alba Space Oddity) a k nepoznání předělanou vypalovačku od Nirvany Smells Like Teen Spirit. Album si nenechte ujít!

Robert sám uvádí, že je mimořádně ovlivněn tvorbou fenomenálního jazzového trumpetisty Milese Davise (1926-1991). Ostatně Robert se podílel na autobiografickém filmu Miles Ahead, který režíroval Don Cheadle. K Milesovým letošním nedožitým 90. narozeninám vydal jako poctu remixovou a velmi unikátní desku. Vybral skladby Milese Davise a nastrojil je do nových hudebních obleků. K tomu všemu si pozval znamenité hosty, jejich jména najdete v tracklistu. Místy hip hop, nu jazz, neo soul, funk, electronic. Ortodoxní fanoušci Milese Davise se možná ušklíbnou, ale ti, co mají rádi nové a neoposlouchané postupy, ti budou odměněni. Myslím, že i sám Miles Davis by měl radost. Skvělý hudební počin, přátelé.

Everything´s Beautiful (2016)

glasper-everything

 1. Talking Shit
 2. Ghetto Walkin´ (feat. Bilal)
 3. They Can´t Hold Me Down (feat. Illa J)
 4. Violets (feat. Phonte)
 5. Maiysha (So Long) feat. Erykah Badu
 6. Little Church (feat. Hiatus Kaiyote)
 7. Silence Is The Way (feat. Laura Mvula)
 8. Song For Selim (feat. KING)
 9. Milestones (feat. Georgia Anne Muldrow)
 10. I’m Leaving You (feat. John Scofield & Ledisi)
 11. Right On Brotha (feat. Stevie Wonder)

Robert Glasper – piano, klávesy, perkuse, elektronika, Miles Davis – zvukové fragmenty, Derrick Hodge, Burnis Earl Travis II, Braylon Lacy – basa, Daniel Leznoff, Kyle Bolden, John Scofield – kytary, Stevie Wonder – harmonika, Chris Robinson – syntezátory, piano, DJ Spinna – elektronika, Erykah Badu, Bilal, Phonte Coleman, Ledisi, Laura Mvula, Georgia Anne Muldrow, Nai Palm, KING (r&b trio) – všichni zpěv, australská nu jazzová skupina Hiatus Kaiyote.

Spotify:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com