Max Richter – Four Seasons (2012)

Poprvé se na blogu dotkneme také vážné hudby, ovšem se zvukem poněkud modernějším.

Max Richter (1966)  je anglický hudebník, pianista a producent narozený v Německu. Skládá filmovou i scénickou hudbu, natáčí sólová alba a hudebně se pohybuje někde na rozhraní žánrů jako je post minimal, ambient, modern classical, experimental, electronic, new age.

max_richter_yulia_mahr_1024_768

Hodně mu vadilo, že slavné pozdně barokní dílo, které složil Antonio Lucio Vivaldi (1678-1741) v roce 1725, slýchával často v supermarketech, jako vyzvánění mobilu, a proto se rozhodl, že s tím něco udělá. Čtvero ročních období. Max k tomu přistoupil po svém. Je to jako s nějakou stavebnicí. Máte různé tvary a víte, jak to nakonec má vypadat, ale jak se s tím popasujete, než to dáte dohromady, záleží na vaší šikovnosti. Max jasně zanechal vzkaz všem pochybovačům, že to jde i po novu. Nosné téma z malé části zanechal, ostatní z větší části prostě překomponoval do nového hávu 21. století. Výsledek je famózní. Je to hudba pro slavnostnější chvíle, kdy máte na poslech opravdu čas a nemusíte prát, vařit, uklízet, mýt nádobí, luxovat a podobně.

V rámci festivalu Struny podzimu ( září 2013) celé toto dílo přednesl britský houslista Daniel Hope v pražském Rudolfinu.

Recomposed By Max Richter – Vivaldi – The Four Seasons (2012)

richter

 1. Spring 0
 2. Spring 1
 3. Spring 2
 4. Spring 3
 5. Summer 1
 6. Summer 2
 7. Summer 3
 8. Autumn 1
 9. Autumn 2
 10. Autumn 3
 11. Winter 1
 12. Winter 2
 13. Winter 3
 14. – 18. Shadow 1 – 5 (Electronic Soundscapes)

Komorní orchestr Konzerhaust Berlin – dirigent André de Ridder. Spolupracoval např. také s Damonem Albarnem, skupinami Blur nebo Gorillaz. Sólo housle Daniel Hope, cembalo – Raphael Alpermann.

Tak si tu krásu vychutnejte:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com