Staré desky – 19. díl

Žánrově pestrá je dnešní nabídka stařinek. Experimentální elektronika, acid folk, progresívní folk, krautrock. Pěkné zážitky při objevování starých desek.

Sunforest – Sound Of Sunforest (1969)

sunforest

Tři mladé Američanky se vydaly do Anglie, kde jako zázrakem vyšlo pro label DERAM acid folkové album plné slavných hostujících muzikantů (namátkou – basa Herbie Flowers, např. Iggy Pop, David Bowie, bicí Ronnie Verrell, např. Buddy Rich, Yehudi Menuhin). Komerční neúspěch však znemožnil další činnost tria. Dvě skladby (Overture To The Sun a I Want To Marry) najdete na soundtracku ke slavnému Kubrickovu filmu  “Mechanický pomeranč”. Velmi raritní a povedená deska!

Seesselberg – Synthetik 1 (1973)

seesselberg

Bratři Eckart a Wolf Seesselbergovi, němečtí syntezátoroví laboranti a jejich jediné album, které bych nazval psychedelic electronic. Zapomeňte na libé tóny kapely Kraftwerk!

Kapputer Hamster – 1974

kaputter hamster

Další dílek do nekonečné skládačky s názvem krautrock. Pětice z města Flensburg, alba vyšlo původně jen 200 kousků, zpívají anglicky svůj původní materiál. Krásná práce natočená na jeden zátah naživo.

Zygoat – 1974

zygoat

Američan Burt Alcantara, klávesový experimentátor a jeho jediné album označované za průkopnické. Vyšlo ještě před Jean-Michel Jarrem, před slavnými alby Vangelise a Tangerine Dream.

Charles Kaczynski – Lumière De La Nuit (1978)

kaczy

Kanaďan pocházejí z Quebecu a jeho jediné progresivně folkové album, které komplet natočil sám na housle, cello, dechy, bicí a kytary. Převážně instrumentální s minimem francouzského zpěvu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com