Staré desky – 25. díl

Kolega Martin zmínil jeden zapomenutý ženský hlas Judy Henske. A tak si dovolím připomenout další tři překrásné ženské vokály a k tomu přihodím dvě vynikající alba. Jedno skvělého amerického kytaristy a druhé si pro radost natočil u nás málo známý americký herec.

 Susan Christie – Paint A Lady (1970)

susan-christie

 Americká zpěvačka Susan Christie zpívala v 60. letech, že má ráda cibuli (“I Love Onions”). V roce 1970 natočila své jediné album, které v tu dobu vůbec nebylo vydáno. Původní pásky se ztratily a použitelné údajně zůstaly jen 3 ks LP. Z jednoho z nich vydal tuhle parádu až v roce 2006 label Finders Keepers. LP ovšem nebylo nejlepší kvality, takže je to občas “posezení u táboráku” s praskajícím CD. Nádherný psychedelic folk, rock, country, trocha jazzu i funku. Takže si představte Janis Joplin, Joni Mitchell, Patti Smith, Mamas And Papas, Margo Guryan. Devítiminutová ukázka “Yesterday, Where´s My Mind?” je slaďoučká…

Magic Carpet – 1972

magic-carpet-a

Anglická, dnes už legendární čtveřice, která dokázala smíchat anglický folk a indickou lidovou hudbu. To vše s nemalou pomocí sitáru, esraje (sitár ovládaný smyčcem), kytar, bicích a indického nástroje tabla. Ovšem nepřeslechnutelný je female vocal a úžasná Alisha Sufit (r.1946). Po mnoha letech vydali své druhé album Once Moor (1996).

Trees – The Garden Of Jane Delawney (1970)

220px-gardenjd

Anglická krátkodobě působící folkrocková skupina a jejich debutové album. V témže roce ještě vyšlo “On The Shore” a rozcházejí se. Něco byla vlastní tvorba, něco tradicionály. A ženský zpěv Celia Humphris. Na této desce je titulní skladba, kterou si na B singl zahrála hodně slavná a úspěšná kapela All About Eve v roce 1988. Krásná věc.

Rex Holman – Here In The Land Of Victory (1970)

rex-holman

Tak tohle je slavný americký herec (1928), který si zahrál mnoho padouchů i hrdinů. No a když mu bylo 42 let rozhodl se, že si natočí desku. Udělal moc dobře. Psychedelic folk rock s báječně roztřeseným a chvějícím se zpěvem, který znáte třeba od Bryana Ferryho z Roxy Music nebo od Tima Buckleye. Skvělá věc.

https://youtu.be/QxK9yMhgcIQ

Jeffery Liberman – Solitude Within (1975)

j-liberman

Vynikající americký kytarista, zpěvák a skladatel (nar.1956) natočil v letech 1975-1978 celkem tři alba a tohle druhé v pořadí. Fantastický psychedelic rock, místy folk. Velkým vzorem prý byl pro Jeffa Eric Clapton. No, když srovnám alba Claptonova ze stejného období, tak jasně vítězí Jeff. Vše, co kdy Jeff vydal si můžete pořídit na 2 CD “Then And Now“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com