Staré desky – 74. díl

Hrnu to vpřed, tu stovku do konce roku nedám, ale bude to o prsíčka.

Mike Lewis – Wuschel (1971)

Kdo by to řekl, že pod tímto jménem se skrývá kanadský klávesák, žijící v bývalé Německé spolkové republice, hraje báječný kraut, s kterým mu pomáhá chlapík jménem Conny Plank, který si zahrál v majstrštyku celé desky, 23 min skladbě Cracked Ice na kytaru. Bravurní, ovšem reedice ne a ne vyjít!

Orchestra Cometa – Daydream (1973)

Kdo by to řekl, že pod tímto názvem se skrývá jednodesková italská cool jazzová, funková  a psychedelická banda. Původně jen 500 LP, dnes na CD neoficiálně, ale v roce 2016 vyšla LP reedice. Byli tři a spolupracoval s nimi známý Paolo Casa. Saxy, flétny, housle, violy, klavinet, skvělá rytmika. Instrumentální a fantastické!

Dulcimer – And I Turned As I Had As A Boy…(1971)

Tradiční anglický acid psych folk, velmi něžňoučký, jemňoučký  a uchu lahodící. Pokračovali v kariéře s různými přestávkami, ale svůj debut už nikdy nepřekonali. Hráli ve třech na mnoho nástrojů, nejdůležitější byl hen ten dulcimer (horalský drnkací nástroj o 3-4 strunách), na který hraje Pete Hodge. Střídající se ženský a mužský zpěv, mandolina, harmonika, zvonkohra. Pro fans něžného folk rocku. Vyšlo v mnoha verzích LP i CD.

Fusion – Border (1969)

Skvělá jednodesková americká záležitost, electric blues, jazz, rock, se zpěvem, který se nápadně podobá Cpt. Beefheartovi, který se v tomto případě jmenuje Bernie “Black Pearl” Fieldings. Mezi muzikanty najdeme slavného kytaristu Ry Coodera nebo budoucího basáka u Cpt. Beefheartova Magic Bandu Gary Markera. Spousta dechů, 3 kytary, vibrafon, klavinet, parádní. Od roku 2007 sehnatelné na CD.

Soffgruppen – 1975

Raritní švédská kapela o jediném albu hrající jazz, free jazz, fusion a občas se blíží k canterbury scéně. Trubka, elektrické piano, kontrabas, hodně hammondů (poměrně známý Pierre Swärd), naprosto originální hudební nápady, ale reedice není. Velká škoda, album je fantastické!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com