Staré desky – 94. díl

Vedro, že by jeden padl. Ale pět dalších hudebních raritních perel je připraveno k poslechu. Přeji krásný poslech.

This Scarlet Train – Fimbria (1987)

Průmyslové a železárenské skotské město Falkirk, tři kamarádi a jedna jediná deska po nich zůstala. Těžko uvěřit, že takový skvost zapadl a dodnes nikdo nevydal. Shoegaze a indie rock prvotřídní kvality. Robert Polson kytary, Stuart Nelson basa a zpěv, Steven Docherty bicí.

In-Seit – Grosskariert (1982)

Rakouské duo z Lince (syntezátory, elektronika Philip Wagenhofer, náramný, uhrančivý ženský zpěv Irene Systeme). Minimal, synth pop, new wave. Němčina. Reedice bohužel není. Věčná škoda. Deska úžasná!

Pepe Maina – Il Canto Dell´Arpa E Del Flauto (1977)

Úplně neznámý italský hudebník z Milána. Ambient, hudba hodně ovlivněná Orientem, meditace, ethno. Harfy, akustické kytary, flétny, klávesy. Zcela instrumentální. Sám Pepe za svůj vzor uvádí kapelu Jade Warrior. Reedice existují. I další jeho alba stojí za poslech. Skvělé!

Les Tueurs De La Lune De Miel – Special Manubre! (1977)

Jednodesková belgická kapela. Naprosto fantastický avantgardní a experimentální rock, new wave. Mnoho saxů, prapodivných zvuků, francouzštiny. Excelent! Na CD od roku  2009. Bravo!

Kozmetika – 1983

Jediné album srbské skupiny z Bělehradu. Jedná se vlastně o supergroup. New wave a trocha synth rock popu. Zpěvák Nebojša Krstić se podílel na albech legendární kapely Idoli. Dragana Šarić něco odzpívala ve skupinách Yu Grupa nebo Igra Staklenih Perli. Multiinstrumentalista Goran Vejvoda je známý spolupráci s Goranem Bregovičem nebo skupinou Bebi Dol. Báječný saxofonista Vuk Vujačić (1955-2007) třeba na albech new wave bandy Slomljena Stakla a také Idoli. Zatím pouze původní vydání z roku 1983, reedice není. Náramná deska zpívaná v mateřském jazyce.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com